Hakkımızda

Kartem 2005 yılında, daha temiz ve daha yeşil felsefesi ile kurulmuştur. Peyzaj ve temizlik sektöründe hizmet vermeye başlayan firmamız daha sonrasında, temizlik araç kiralama ve inşaat sektöründe yer almıştır. Ülkemizin yeşili bizden sorulur! sloganıyla, bir çok belediye ve özel sektör firma ile çalışmaktadır

Peyzaj

Mimar bir binanın iç tasarımını yapar, projelendirir. Bir de binanın dışında kalan, bahçeler, yollar, duvarlar, havuzlar, setler, tesisler vb. vardır. Bunlar dış mekanlardır.

Tasarımı için yapı bilgisi, estetik, statik, hidroloji, çizim tekniği, dendroloji gibi bir takım disipline edilmiş bilgilerin tasarımcıda toplanmış olması gerekir. İşte bu ve benzeri bilgilerle donatılmış elemanların yaptığı dış mekan projelerine peyzaj denir.

(Aslında peyzaj sözcüğü manzara ya da daha doğrusu kır manzarası, kır resmi anlamında, Fransızca’dan alınan resim ve fotoğraf sanatına ait bir terimdir.) Uygulama alanı zamanla genişleyerek, bir bahçeden çok büyük, birçok bahçeleri, yerleşim alanlarını, korulukları, kırsal alanları içine alacak kadar büyük doğa parçalarının düzenlenmesinden, kent planlama branşına kadar dayanmıştır.

Temizlik

Çevre bizim hiç gözardı edemeyeceğimiz bir zenginliğimizdir. Çevremizi korumalı, yaşam alanlarımızı kirletecek her türlü unsurla savaşmalıyız. Çevremiz pisliklerle bozulursa, insan ve canlı sağlığı tehdit altındadır demektir. Çevre bilinci ile olaylara yaklaşırsak, geleceğimizi ve bizden sonra gelecek nesilleri garanti altına almış oluruz.

Firmamız geliştirdiği yeni projelerle, hem ‘sürekli temiz kent’ hedefine hizmet etmekte, hem de çevre temizliğinin yerel yönetim bütçeleri içindeki payını düşürerek kent bütçesine katkı sağlamaktadır.Temiz bir şehir için 7 gün 24 saat görev başındayız …

Kullanılmış ambalajların ve değerlendirilebilir atıkların genel çöpten ayrı ve temiz olarak toplanması yöntemi geri kazanım sürecinin ilk aşamasıdır. Bu atıkların cinslerine göre de ayrılmaları gerekmektedir.Türkiye’de çöp miktarının yaklaşık % 15-20′ sini geri kazanılabilir nitelikli atıklar oluşturmaktadır.

Ekip ve ekipmanlarıyla temiz bir kent için periyodik olarak sokak ve caddeleri yıkamakta olup, arazi şartlarının gerektirdiği teknolojik araçları kullanmaktadır. Firmamız; süpürme için gerekli araç parkı konusunda sektörün önde gelenleri arasında yer almaktadır.Yaptığımız araç yatırımları sayesinde, trafik yoğunluğu gibi olumsuz durumlarda da süpürme çalışmalarımızı devam ettirebiliyoruz.

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish